Рішення Нацрада з питань телебачення № 1684 від 01.12.2010 Про затвердження Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору
НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ
РІШЕННЯ
01.12.2010 № 1684
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 грудня 2010 р.
за № 1294/18589
Про затвердження Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору
Національна рада, керуючись статтями 21, 22 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", статтями 15, 17 Закону України "Про національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", ВИРІШИЛА:
1. Затвердити План розвитку національного телерадіоінформаційного простору, що додається.
2. Управлінню правового забезпечення подати це рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Відділу зв'язків із ЗМІ та громадськістю оприлюднити це рішення в засобах масової інформації.
4. Визнати таким, що втратило чинність, рішення Національної ради від 09.11.2006 № 904 "Про затвердження Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору".
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на голову Національної ради В.Манжосова.
6. Це рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Голова Національної ради
В. Манжосов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної ради
України з питань телебачення
і радіомовлення
01.12.2010 № 1684
(у редакції рішення
Національної ради України
з питань телебачення
і радіомовлення
14.12.2011 № 2874)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 грудня 2010 р.
за № 1294/18589
План
розвитку національного телерадіоінформаційного простору
I. Загальні положення
1.1. Цей План розвитку, розроблений відповідно до статей 21, 22, 23 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”, є основою для прийняття Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення рішень щодо створення та розвитку каналів мовлення та телемереж, які передбачають використання радіочастотного ресурсу України, визначення конкурсних умов та оголошення конкурсів на отримання ліцензій на мовлення, визначення умов ліцензій на мовлення, яке ліцензується за реєстраційним принципом.
1.2. План розвитку визначає порядок розширення каналів, мереж мовлення, телемереж та багатоканальних телемереж.
1.3. План розвитку переглядається не рідше одного разу на рік за результатами звіту Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
II. План використання радіочастотного ресурсу, виділеного для телебачення і радіомовлення
1. Загальна характеристика телерадіоінформаційного простору України
1.1. Нормативно-правовими актами з питань використання радіочастотного ресурсу України, зокрема, є:
Закони України “Про телебачення і радіомовлення”, “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення”, “Про радіочастотний ресурс України”, „Про телекомунікації”;
Державна програма впровадження цифрового телерадіомовлення, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2008 № 1085;
нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України;
нормативно-правові акти Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
У цьому Плані розвитку терміни вживаються у значеннях, визначених у Законах України „Про телебачення і радіомовлення”, „Про телекомунікації”, „Про радіочастотний ресурс України”.
1.2. Відповідно до частини четвертої статті 23 Закону України “Про телебачення і радіомовлення” визначені такі територіальні категорії мовлення та територіальні категорії каналів мовлення, які отримали відповідні ліцензії на мовлення:
загальнонаціональні (додаток 1);
регіональні (додаток 2);
місцеві;
{Абзац четвертий пункту 1.2 глави 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 2561 від 26.12.2012}
закордонні.
{Пункт 1.2 глави 1 розділу II доповнено новим абзацом згідно з Рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 2561 від 26.12.2012}
1.3. Використання радіочастотного ресурсу України, виділеного для потреб телебачення і радіомовлення, здійснюється відповідно до Плану використання радіочастотного ресурсу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2006 № 815 (далі - План використання радіочастотного ресурсу).
1.4. Радіотехнології, що використовуються в Україні для цілей телерадіомовлення, згідно з Планом використання радіочастотного ресурсу включають аналогове звукове мовлення, аналогове телевізійне мовлення, цифрове наземне телевізійне мовлення, супутникове радіомовлення та багатоканальне наземне телерадіомовлення.
1.5. Аналогове звукове мовлення реалізується у діапазонах частот довгих, середніх та коротких хвиль, а також ультракоротких хвиль нижнього та верхнього піддіапазонів.
1.6. Впровадження цифрового телемовлення передбачає перехідний період, коли одночасно будуть працювати аналогові та цифрові станції. Після завершення перехідного періоду мовлення здійснюватиметься виключно у цифровому форматі.
1.7. Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення забезпечується реалізація заходів із переходу до запровадження цифрових стандартів розповсюдження телерадіопрограм, надання програмних послуг, використання новітніх технологій та підвищення технічної якості мовлення.
2. Принципи та умови користування радіочастотним ресурсом України
2.1. Визначення можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для потреб телерадіомовлення здійснюються за замовленням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення відповідно до вимог законодавства про телекомунікації та радіочастотний ресурс на підставі Плану використання радіочастотного ресурсу.
2.2. Телерадіоорганізація, яка має на меті створення нового каналу мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, подає до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення пропозиції зі створення нового проекту мовлення, які включають у себе програмно-економічне обґрунтування, перелік технічних характеристик радіоелектронного засобу мовлення за формою, наведеною у додатках 8 - 11 до Порядку надання висновків щодо електромагнітної сумісності та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв, затвердженого рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, від 01 листопада 2012 року № 559, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 січня 2013 року за № 57/22589, та згоду власника висотної споруди на встановлення технічного засобу мовлення.
2.3. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення після розгляду зазначених пропозицій телерадіоорганізацій приймає рішення про замовлення розроблення висновків щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для потреб телерадіомовлення.
2.4. Можливість та умови користування частотним ресурсом визначаються відповідним висновками щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для потреб телерадіомовлення в порядку, визначеному Законом України “Про радіочастотний ресурс України”.
2.5. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення здійснює розбудову мереж мовлення шляхом ліцензування окремих видів мовлення. Ліцензування окремих видів мовлення відбувається на конкурсних засадах (за результатами відкритих конкурсів) або без конкурсів (за заявковим принципом) відповідно до вимог Закону України „Про телебачення і радіомовлення”.
2.6. Видача ліцензії Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення на ефірне мовлення та багатоканальне мовлення з використанням радіочастотного ресурсу для потреб телерадіомовлення здійснюється за результатами відкритих конкурсів. Конкурс на отримання ліцензії ініціюється, оголошується і проводиться Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення відповідно до вимог статті 25 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”. Конкурсні умови визначаються Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.
2.7. Під час оголошення конкурсу на отримання ліцензії на багатоканальне мовлення з використанням радіочастного ресурсу в цифрових телемережах для місцевої або регіональної категорій мовлення Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення може розширити перелік критеріїв за умови їх публічного оголошення.
2.8. З метою збереження цілісності мережі теле- та радіомовлення загальнонаціональних та регіональних каналів мовлення та програмного наповнення додаткові частоти/канали або додатковий час мовлення, отримані на конкурсних засадах, заносяться до раніше виданих Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення ліцензій на мовлення.
2.9. У зв’язку з переходом до 2015 року від аналогового до цифрового формату телемовлення, відповідно до Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору за видачу або продовження строку дії ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, визначення розміру плати за переоформлення ліцензії та видачу дубліката ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 412, у разі продовження строку дії ліцензії на аналогове ефірне мовлення розмір ліцензійного збору за продовження строку дії такої ліцензії зменшується на 70 %.
2.10. Ліцензування мовлення місцевої категорії мовлення відбувається в обсягах часу, який забезпечується фінансово-економічними та професійно-технічними можливостями місцевих телерадіомовників, для ефективного використання радіочастотного ресурсу та вільного часу мовлення на каналах. Граничний обсяг мовлення для створення місцевого каналу мовлення визначається конкурсними умовами.
2.11. З метою визначення фактичної території розповсюдження програм ліцензіат надає до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення виміри напруженості електромагнітного поля або карти покриття, згідно з якими вносяться відповідні зміни до ліцензії, у тому числі на підставі інформації щодо фактичної експлуатації радіоелектронного засобу зазначеної ліцензіатом у заяві про переоформлення ліцензії.
2.12. Ліцензування провайдерів програмної послуги в багатоканальних ефірних телемережах (у тому числі з використанням технологій типу “Телесело”, “МІТРІС”, “ММDS”, цифрових мультиплексів) здійснюється відповідно до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” та Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги, затвердженого рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 28.12.2011 № 2979, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.03.2012 за № 351/20664.
2.13. Подальший розвиток ефірних багатоканальних телемереж з використанням технології типу “МІТРІС” не здійснюється у разі створення завад земним станціям супутникового мовлення, що підтверджується висновками щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для потреб телерадіомовлення в порядку, визначеному Законом України “Про радіочастотний ресурс України”, відповідно до Плану використання радіочастотного ресурсу.
2.14. У разі створення багатоканальної ефірної телемережі (у тому числі з використанням технологій типу “Телесело”, “МІТРІС”, цифрових мультиплексів) Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення звертається до суб’єктів господарювання з пропозицією стосовно надання протягом визначеного строку пропозицій щодо технічної розробки мережі мовлення.
2.15. Суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії провайдера програмної послуги з використанням технології типу “МІТРІС”, за допомогою радіозв’язку у розподільчих системах надають програмну послугу шляхом ретрансляції телерадіопрограм відповідно до Закону України “Про телебачення і радіомовлення”.
2.16. Використання без отримання дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів мовлення та/або випромінювальних пристроїв здійснюється відповідно до Переліку радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, для експлуатації яких не потрібні дозволи на експлуатацію, затвердженого рішенням Національної комісії з питань регулювання зв’язку від 06.09.2007 № 914, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.11.2007 за № 1297/14564.
2.17. Додаткове впровадження радіоелектронних засобів мовлення та/або випромінювальних пристроїв для підвищення якості приймання сигналу виключно в межах територій розташування (прийому) багатоканальних ефірних телемереж здійснюється за замовленням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з подальшим внесенням їх місцезнаходження до переліку передавачів у додаток до ліцензії.
2.18. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення до введення в експлуатацію вітчизняного супутникового ретранслятора з метою вирішення технологічних, правових, організаційних питань впровадження супутникового мовлення з використанням Національної супутникової системи зв’язку та мовлення визначає спільно з:
Державним космічним агентством України план заходів щодо параметрів Національної супутникової системи зв’язку та мовлення, а також характеристик частотно-орбітального ресурсу, який планується для цілей телерадіомовлення;
Державним комітетом телебачення і радіомовлення України та іншими заінтересованими органами потребу у використанні потужностей Національної супутникової системи зв’язку та мовлення та Супутникової розподільчої мережі інформаційного забезпечення для цілей телерадіомовлення.
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення формує наукове та правове обґрунтування щодо залучення телерадіоорганізацій усіх форм власності до використання частотно-орбітального ресурсу, призначеного для цілей телерадіомовлення.
2.19. Надання телекомунікаційних послуг на території України є виключним правом юридичних осіб, розташованих на території України, які зареєстровані відповідно до законодавства України, та/або фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності з постійним місцем проживання на території України відповідно до частини другої статті 6 Закону України „Про телекомунікації”.
2.20. У ліцензії на супутникове мовлення зазначаються технічні параметри супутникового каналу мовлення, визначені умовами договору з оператором телекомунікацій та оператором супутникового ретранслятора.
3. Порядок впровадження цифрового телемовлення
3.1. З метою розповсюдження 32 телепрограм для публічного приймання без абонентної плати створена загальнонаціональна мережа цифрового телемовлення в стандарті DVB-Т2 (MPEG-4), що складається з чотирьох цифрових багатоканальних телемереж МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 (далі - цифрові Телемережі).
3.2. Встановлюються такі етапи впровадження цифрового мовлення:
I етап – розбудова цифрових Телемереж (виконано);
ІІ етап - одночасне мовлення на цифрових Телемережах та мережі аналогового наземного мовлення. Забезпечення населення пристроями для прийому телепрограм у цифровому форматі (2012-2014 роки);
ІІІ етап - приймання Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення пропозицій від ліцензіатів щодо вимкнення засобів аналогового наземного телемовлення (І квартал 2014 року), підготовка плану поетапного вимкнення засобів аналогового наземного телемовлення із залученням органів державної влади (за згодою) на підставі наданих ліцензіатами пропозицій з урахуванням рівня забезпечення населення перетворювачами цифрового сигналу (ІІ, ІІІ квартали 2014 року), вивільнення радіочастотного ресурсу;
IV етап - розбудова багатоканальних телемереж МХ-4, МХ-7, МХ-6, МХ-8 (2014-2015 роки);
V етап - повний перехід від аналогового до цифрового формату телемовлення на всій території держави (2015 рік).
3.3. Унаслідок перевантаження радіочастотного ресурсу, передбаченого для впровадження цифрових Телемереж, діючими радіоелектронними засобами аналогового мовлення та радіоелектронними засобами мовлення інших служб спеціальних та загальних користувачів радіочастотне планування цифрових Телемереж здійснюється для комбінованого варіанта розбудови, який поєднує використання одночастотних синхронних мереж та частотних присвоєнь для окремих передавачів цифрового наземного телевізійного мовлення.
3.4. У разі прийняття Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення рішення про використання (за згодою ліцензіата) телевізійного каналу (частоти) з метою розбудови цифрової багатоканальної телемережі, задіяного в діючій телемережі аналогового ефірного мовлення телекомпанії-ліцензіата, відповідно до підпункту „в” частини третьої статті 35 Закону України „Про телебачення і радіомовлення” ліцензія на мовлення ліцензіата переоформлюється.
3.5. Вимоги Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо розбудови цифрових Телемереж можуть коригуватися під час фактичної розбудови мережі мовлення.
3.6. У разі наявності у цифрових Телемережах вільного ресурсу, не задіяного для потреб телемовлення згідно з пунктом 3.1 цієї глави, провайдер програмної послуги цих мереж має право надавати програмні послуги за умови внесення відповідних змін до ліцензій.
3.7. Відповідно до вимог статті 23 Закону України “Про телебачення і радіомовлення” цифрове мовлення з використанням радіочастотного ресурсу України ліцензується як багатоканальне мовлення на конкурсних засадах.
3.8. Конкурс на отримання ліцензії на мовлення з використанням вільних каналів мовлення у цифрових Телемережах оголошується згідно з рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
3.9. Перехід телевізійних технологій, запроваджених на вторинній основі для розвитку наземного ефірного телебачення у діапазоні 470-862 МГц (“Телесело”), на цифрові стандарти мовлення здійснюється після завершення V етапу впровадження цифрового мовлення.
3.10. Створення малопотужних багатоканальних телемереж для місцевого мовлення для забезпечення цифровим мовленням віддалених регіонів, сільської місцевості відбувається після завершення планування мультиплексів згідно з Планом “Женева-2006”, за умови наявності висновків Державного підприємства “Український державний центр радіочастот” згідно із пунктом 7 частини третьої статті 16 Закону України “Про радіочастотний ресурс України”.
3.11. Повний перехід наземного ефірного телемовлення від аналогового до цифрового стандарту планується до 17 червня 2015 року.
3.12. Враховуючи важливу соціальну складову процесу переходу України на цифрове мовлення, усі ліцензіати цифрових Телемереж зобов'язані протягом 2014 року брати участь в інформуванні населення про перехід країни на цифровий стандарт мовлення, щодня безкоштовно транслюючи у своїй програмі інформаційні ролики провайдера програмної послуги цифрових Телемереж щодо особливостей прийому сигналу багатоканальних телемереж МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 в обсязі 5 хвилин, у тому числі - 30 % у прайм-тайм. Графік розміщення інформаційних роликів розробляється за домовленістю з телерадіоорганізацією та провайдером.
ІІI. Основні вимоги щодо змістовного наповнення та співвідношення форматів мовлення у кожному з територіальних сегментів телерадіоінформаційного простору
1. Критерії формування програмної концепції мовлення
1.1. У зв’язку з обмеженістю частотного ресурсу, який використовують ефірні мовники, всі телерадіоорганізації мають виконувати зобов'язання щодо концепції мовлення, затвердженої ліцензією.
1.2. Мовлення телерадіокомпаній складають програми і передачі різного жанрового спрямування: інформаційно-аналітичні і публіцистичні, культурно-мистецькі, науково-просвітницькі, розважально-музичні та дитячі.
1.3. У телерадіомовленні формат визначається за переважною більшістю (за обсягом) програм і передач різного жанрового спрямування, стилем та жанром музики, що переважає в ефірі.
1.4. Форматами телевізійного мовлення є інформаційний, культурологічний, просвітницький, розважальний, дитячий, інформаційно-розважальний, розважально-інформаційний, інформаційно-просвітницький, інформаційно-культурологічний тощо.
1.5. Згідно з чинним законодавством телерадіоорганізації можуть змінювати формат мовлення тільки шляхом подання до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення заяви на переоформлення ліцензії, яка розглядається в установленому порядку.
1.6. Вживання мов в ефірі теле- і радіокомпаній відбувається з урахуванням статті 10 Закону України “Про телебачення і радіомовлення” та положень Європейської хартії регіональних мов або мов меншин”;
{Пункт 1.7 глави 1 розділу III виключено на підставі Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 2561 від 26.12.2012}
2. Забезпечення збалансованим різноформатним мовленням кожного з територіальних сегментів телерадіоінформаційного простору
2.1. Формулювання вимог щодо змістовного наповнення та співвідношення форматів мовлення у кожному з територіальних сегментів телерадіоінформаційного простору Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення здійснюється відповідно до статті 4 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”.
2.2. Для реалізації завдань Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення планує та контролює змістовне наповнення і співвідношення форматів мовлення у кожному з територіальних сегментів телерадіоінформаційного простору. З метою забезпечення збалансованим різноформатним мовленням кожного з територіальних сегментів телерадіоінформаційного простору Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення контролює під час ліцензування телерадіокомпаній присутність у кожному регіоні мовлення з наповненням різного тематичного і жанрового спрямування. Принцип дотримання збалансованості різноформатного мовлення та наявність знижок, застосованих при нарахуванні ліцензійного збору, враховуються під час розгляду Національною радою питання щодо можливості і доцільності внесення змін до програмних концепцій телерадіокомпаній у разі надходження від них відповідних заяв.
2.3. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення відповідно до чинного законодавства застосовує знижки при нарахуванні ліцензійного збору телерадіоорганізаціям, зменшує або збільшує його розмір згідно із Методикою розрахунків розмірів ліцензійного збору за видачу або продовження строку дії ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, визначення розміру плати за переоформлення ліцензії та видачу дубліката ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 412.
2.4. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення здійснює нагляд за діяльністю телерадіоорганізацій щодо дотримання форматів мовлення, зазначених у ліцензії. З метою забезпечення виконання телерадіоорганізаціями багатоканального, ефірного теле- і радіомовлення, супутникового, проводового та кабельного мовлення програмної концепції і ліцензійних зобов’язань Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення рекомендує телерадіоорганізаціям утриматись від внесення змін до ліцензій у частині програмної концепції протягом року з дня отримання ними ліцензії на мовлення.
2.5. Внесення змін до програмної концепції мовлення здійснюється відповідно до вимог Закону України „Про телебачення і радіомовлення”.
2.6. Для забезпечення засобами телерадіомовлення культурних та інформаційних потреб громадян Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення враховує наявність у кожному з територіальних сегментів телерадіоінформаційного простору якісного змістовного наповнення та різноманітних форматів мовлення.
2.7. У процесі розбудови каналів мовлення та ліцензування надається перевага телерадіоорганізаціям, які виробляють та поширюють соціально важливі програми (інформаційні, соціально-політичні, дитячі тощо), програми власного та вітчизняного виробництва, задовольняють інформаційні потреби національних меншин та забезпечують свободу слова. Одним із визначальних факторів є наявність в ефірі програм власного та вітчизняного виробництва.
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення сприяє розвитку суспільного, громадського, освітнього, культурологічного мовлення.
3. Принципи добору (пакетування) програм провайдерами програмної послуги, придбаних для ретрансляції в телемережах (окрім цифрових Телемереж)
3.1. З метою реалізації частини першої статті 4 Закону України “Про телебачення і радіомовлення” провайдер програмної послуги зобов’язаний забезпечити усім абонентам можливість отримання програм універсальної програмної послуги (окрім провайдерів програмної послуги супутникових платформ за технологією DTH, типу “МІТРІС”, “ММDS”), а також доступ до програм і передач вітчизняного виробництва.
3.2. Загальна концепція добору пакетування (переліку) програм, придбаних для ретрансляції, складається з переліку програм, що входять до складу універсальної програмної послуги (у разі її наявності), та переліку програм інших мовників (супутникове або кабельне мовлення), у тому числі програм іноземних телерадіоорганізацій, зміст яких відповідає чинному законодавству.
3.3. У переліку програм зазначаються канал прийому, канал ретрансляції, програма, умови розповсюдження для кожної із програм, номер і дата документа, що підтверджують придбання та право на розповсюдження (ретрансляцію) програм іншого мовника.
3.4. Загальна концепція добору пакетування (переліку) програм для ретрансляції має відповідати вимогам пунктів 3.7, 3.8 цієї глави.
3.5. Для розповсюдження програм універсальної програмної послуги провайдер програмної послуги не зобов’язаний укладати договори з відповідними телерадіоорганізаціями.
3.6. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення з урахуванням положень частини першої статті 4 Закону України „Про телебачення і радіомовлення” рекомендує суб’єктам господарювання включати до складу загальної концепції добору програм не менше 50% програм вітчизняних мовників.
Національна рада при нарахуванні ліцензійного збору провайдера програмної послуги може збільшувати його розмір згідно із Методикою розрахунків розмірів ліцензійного збору за видачу або продовження строку дії ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, визначення розміру плати за переоформлення ліцензії та видачу дубліката ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 412.
3.7. Формування загальної концепції добору програм провайдерів програмної послуги здійснюється відповідно до правил формування програмної послуги в пакетах програм провайдера програмної послуги, затверджених рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
3.8. Розміщення програм провайдерами програмної послуги здійснюється в такій послідовності:
універсальна програмна послуга (індивідуально для кожного населеного пункту);
програми державного підприємства “Парламентський телеканал “Рада”;
програми вітчизняних телеорганізацій, які отримали ліцензії на супутникове мовлення, та програми телеорганізацій, які отримали ліцензії на кабельне мовлення у відповідній мережі мовлення (індивідуально для кожного населеного пункту);
іноземні програми країн, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення, та програми країн, зміст яких адаптовано до вимог вітчизняного законодавства та відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і ретрансляція яких на території України не обмежується згідно з частиною першою статті 42 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”. Зміст іноземної програми має відповідати вимогам чинного законодавства.
{Пункт 3.9 глави 3 розділу III виключено на підставі Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 2338 від 11.12.2013}
{Пункт 3.10 глави 3 розділу III виключено на підставі Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 2338 від 11.12.2013}
Додаток 1
до Плану розвитку національного
телерадіоінформаційного простору
(пункт 1.2 розділу ІІ)
Загальнонаціональні ефірні телевізійні канали
№ з/п
Суб’єкт інформаційної діяльності
Логотип каналу
1
Національна телекомпанія України, м. Київ
"Перший"
2
ТОВ "ТРК "ЕРА", м. Київ
"Ера"
3
ТРК "Студія "1+1" у формі ТОВ, м. Київ
"1+1"
4
ПрАТ "Телеканал "Інтер", м. Київ
"ІНТЕР"
5
ТОВ "МКТ "ICTV", м. Київ
"зірка ICTV"
6
ТОВ "Новий канал", м. Київ
"Н"
7
ТОВ "ТРК "Україна", м. Донецьк
"Україна"
8
ТОВ "ТРК "Україна", м. Донецьк
"КіноТочка"
9
ТОВ "ТРК "Україна", м. Донецьк
"НЛО.TV"
10
ПрАТ "Міжнародний Медіа Центр-СТБ", м. Київ
"С – Можливо все!"
11
ПрАТ "ТК "ТЕТ", м. Київ
"ТЕТ"
12
ТОВ "Телестудія "Служба інформації", м. Київ
"НТН"
13
ТОВ "Телеодин", м. Київ
"М1"
14
ТОВ "ТРК "Експрес-Інформ", м. Київ
"5 канал чесних новин"
15
Підприємство з іноземними інвестиціями у формі ТОВ "ТРК "НБМ", м. Київ
"5"
16
ТОВ "ТРО "Мульті Медіа Сервіс", м. Київ
"К1"
17
ТОВ "Телеканал "Тоніс", м. Київ
"tonis"
18
ТОВ "ТРК "Кіно ТВ", м. Київ
"Ентер-фільм"
19
ТОВ "Музичне телебачення", м. Київ
"ZOOM"
20
ТОВ "Телеканал "МЕГА", м. Київ
"М"
21
ТОВ "ТРК "Музика ТВ", м. Київ
"ПІКСЕЛЬ TV"
22
ТОВ "ТОТВЕЛЬД", м. Київ
"XSPORT"
23
ТОВ "Телеканал "К2", м. Київ
"К2"
24
ТОВ "РЄАЛ ІСТЕЙТ-ТВ", м. Київ
"2+2"
25
ТОВ "ТРК "Нові комунікації", м. Київ
"Dobro"
26
ТОВ "Голдберрі", м. Київ
"g"
27
ТОВ "ТРК "Погода ТБ", м. Київ
"BUSINESS"
28
ТОВ "Банківське телебачення", м. Київ
"БТБ"
29
ТОВ "КОРОНА САНРАЙС", м. Київ
"ВІНТАЖ ТВ"
30
ТОВ "АСПЕРА 2011", м. Київ
"ЕСКУЛАП- TV"
Загальнонаціональні канали ефірного радіомовлення
№ з/п
Суб’єкт інформаційної діяльності
Позивні
1
НРКУ (УР-1), м. Київ
"Українське радіо"
2
НРКУ (УР-2), м. Київ
"Українське радіо"
3
НРКУ (УР-3), м. Київ
"Українське радіо"
4
ТОВ "ТРК "НБМ-Радіо", м. Київ
"Ретро ФМ"
5
ТОВ "ТРК "Радіо-Ера", м. Київ
"Радіо-Ера ФМ", "Радіо Ера", "Ера ФМ"
6
ДП "Новий обрій", м. Київ
"Super Radio"
7
ТОВ "ТРК "Медіа Маркет", м. Київ
"Хіт ФМ"
8
ПрАТ "Наше радіо", м. Київ
"Наше радіо"
9
ТОВ "ТРО "Русское радио" - Україна", м. Київ
"Русское Радио"
10
ТОВ "ТРК "Клас", м. Київ
"Перець FM ", "Стильное"
11
ТОВ "ТРК "Радіо Кохання", м. Київ
"Радіо Мелодія"
12
ДП "ТРО "Довіра", м. Київ
"АВТОРАДІО"
13
ПАТ "ТРК "Люкс", м. Львів
"Люкс ФМ"
14
ПрАТ "РК "Гала", м. Київ
"Гала Радіо"
15
Українська корпорація телебачення і радіомовлення "ЮТАР", м. Київ
"KISS FM"
Додаток 2
до Плану розвитку національного
телерадіоінформаційного простору
(пункт 1.2 розділу ІІ)
Регіональні ефірні телевізійні канали
№ з/п
Суб’єкт інформаційної діяльності
Логотип
1
ДП "ТРК "Стерх" ТОВ "Природні інвестиції", м. Дніпропетровськ
"11 канал"
2
ПрАТ "ТРК "Люкс", м. Львів
"24"
3
ТОВ "Аріадна ТВ", м. Київ
ТОВ "АРІАДНА ТВ" емблема "112 УКРАЇНА"
4
ТОВ "Гравіс", м. Київ
"ПЛЮСПЛЮС"
5
ТОВ "Гравіс-Кіно", м. Київ
"2+2"
6
ТОВ " Лідер ТВ", м. Київ
ТОВ "ЛІДЕР ТВ" емблема "112 УКРАЇНА"
7
ТОВ "Новий формат ТВ", м. Київ
ТОВ "НОВИЙ ФОРМАТ ТВ" емблема "112 УКРАЇНА"
8
ТОВ " Партнер ТВ", м. Київ
ТОВ "ПАРТНЕР ТВ" емблема "112 УКРАЇНА"
9
ТОВ "ТВ Вибір", м. Київ
ТОВ "ТВ ВИБІР" емблема "112 УКРАЇНА"
10
Чернівецька ОДТРК, м. Чернівці
"БУКОВИНА"
11
ТОВ "ТРК "ТелеРадіоСвіт", м. Київ
"ТВі"
12
ТОВ "ТС "Астра-ТБ", м. Гірник Донецької області
"КРТ"
13
ДП "ТРК "Аверс" ВАТ "Корпорація "Аверс", м. Луцьк
"АВЕРС"
14
КП "Телерадіоагентство "Новий Чернігів" Чернігівської міської ради, м. Чернігів
одноголовий орел з мечем
15
ПрАТ "Телевізійна служба Дніпропетровська", м. Дніпропетровськ
"34"
16
ПП "Інформаційна студія "Полісся-TV", м. Луцьк
"?"
17
ПП "ТРК "РАІ", м. Бурштин
"РАІ"
18
ТОВ "TV-4", м. Тернопіль
"4tv"
19
ТОВ "Запорізька незалежна ТРК "ТВ-5", м. Запоріжжя
"ТВ-5"
20
ТОВ "Незалежна ТРК "ІРТА", м. Луганськ
"ІРТА"
21
ТОВ "ТРК "Відікон", м. Суми
"V" (Відікон)
22
ТОВ "ТРК "ІТВ", м. Сімферополь
"ИТВ"
23
ТОВ "Медіагрупп "ФМ", м. Сімферополь
"ТВ FM"
24
ТОВ "Чорноморська телерадіокомпанія", м. Сімферополь
стилізоване зображення сонця та хвилі
25
ДТРК Крим, м. Сімферополь
"КРЫМ"
26
Міське комунальне підприємство інформаційно-телевізійне агентство "ВІТА", м. Вінниця
дві динамічні назви VITATV ВІТАТБ
27
ТОВ "ТРК "Україна", м. Донецьк
"ДОНБАС"
28
ПрАТ "Медіагруп нові проекти", м. Краматорськ
стилізоване зображення "ВПТВ"
29
ДП ТРК "Мукачево ("М-студіо")" виробничо-комерційного ТОВ "Продюсер", м. Мукачеве
"МS"
30
ПМП "ТРК "ДАНІО", с. Баранинці Ужгородського району
"Даніо"
31
ТОВ "ТРК "Регіональна телевізійна система", м. Луганськ
"ЛОТv24"
32
ТОВ "Коледж преси та телебачення", м. Миколаїв
"ТАК ТV"
33
ТОВ "ТРК "Град", м. Іллічівськ
"ГРАД"
34
ПрАТ "Інформаційне агентство "Репортер", м. Одеса
"РЕПОРТЕР"
35
ТОВ "ТРК ОНЮА "Академія", м. Одеса
"АКАДЕМІЯ"
36
ТОВ "ТРК "Академ-ТV", м. Суми
"ATv"
37
Чернігівська ОДТРК, м. Чернігів
"Чернігівська ОДТРК - Сівер-Центр"
38
ТОВ "ТРК "ВІККА", м. Черкаси
"ВІККА"
39
ДО "Вінницька ОДТРК "ВІНТЕРА", м. Вінниця
"ВДТ"
40
Волинська ОДТРК, м. Луцьк
"ВТ"
41
Дніпропетровська ОДТРК, м. Дніпропетровськ
"Д"
42
Донецька ОДТРК, м. Донецьк
"27 канал"
43
Житомирська ОДТРК, м. Житомир
стилізоване зображення колосу
44
Закарпатська ОДТРК, м. Ужгород
"m 1" ("Тиса один")
45
Запорізька ОДТРК, м. Запоріжжя
"Запоріжжя"
46
Івано-Франківська ОДТРК "КАРПАТИ", м. Івано-Франківськ
"ОДТРК Івано- Франківськ"
47
Івано-Франківське обласне телебачення "Галичина", м. Івано-Франківськ
"Галка в короні з печатки Ярослава Осмомисла"
48
Державна організація "Київська державна регіональна ТРК", м. Київ
"ЦК"
49
Кіровоградська ОДТРК, м. Кіровоград
стилізована літера "К"
50
Державна організація Луганська ОДТРК, м. Луганськ
"ЛОТ"
51
Львівська ОДТРК, м. Львів
"трк ЛЬВІВ"
52
Миколаївська ОДТРК, м. Миколаїв
"ТМ"
53
Одеська ОДТРК, м. Одеса
зображення вітрила
54
Державна організація "Полтавська ОДТРК "Лтава", м. Полтава
"Лтава"
55
Рівненська ОДТРК, м. Рівне
"РТБ"
56
Сумська ОДТРК, м. Суми
"Р" "Т" "С" (перші літери від слів "Регіональне Телебачення Сумщини")
57
Тернопільська ОДТРК, м. Тернопіль
"ТТБ"
58
Харківська ОДТРК, м. Харків
"ОТБ"
59
Херсонська ОДТРК "Скіфія", м. Херсон
"Скіфія"
60
Хмельницька ОДТРК "Поділля-Центр", м. Хмельницький
"Поділля-Центр"
61
Черкаська ОДТРК, м. Черкаси
"Рось"
62
Виробниче МП "Горизонт", м. Первомайський Харківської області
"ГОРИЗОНТ-TV"
63
ТОВ ТРК "Міст ТБ", м. Львів
"ZIK"
64
Обласна асоціація "Вінницька громадська ТРК "Вінниччина", м. Вінниця
стилізована літера "В" на білому фоні та напис "Вінниччина"
65
ТОВ "Слово Волині", м. Луцьк
"СВ"
66
ТОВ "ТРК "Рівне 1", м. Рівне
"Рівне 1"
67
ТОВ "Редакція газети "Україна - Центр", м. Кіровоград
зображення представлене сплетінням літер латиниці "С" зеленого кольору та "U" білого кольору
68
ТОВ "Телевізійні кабельні мережі "Всесвіт", м. Первомайськ Миколаївської області
"Твій Всесвіт"
69
ТОВ "Чернівецький промінь", м. Чернівці
"ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ПРОМІНЬ (КОМБІНОВАНЕ)"
70
Державна організація "Новгород-Сіверська регіональна державна ТРК "Сіверська", м. Новгород-Сіверський Чернігівської області
"ТС"
71
ДП "Дитяче телевізійне агентство", м. Хмельницький
"33 канал"
72
КП "ТРК "Март", м. Миколаїв
"МАРТ"
73
ТОВ "Місто ТБ", м. Чернівці
"Місто ТБ"
74
ТОВ "Скіф-2", м. Костянтинівка Донецької області
перевернута літера "С"
75
Обласне об’єднання "Луганське кабельне телебачення", м. Луганськ
"ЛКТ"
76
ТОВ "ТРК "Херсон Плюс", м. Херсон
"Херсон Плюс"
Регіональні ефірні канали радіомовлення
№ з/п
Суб’єкт інформаційної діяльності
Позивні
1
ТОВ "ТРК Онікс", м. Харків
"ПЕРЕЦЬ FM"
2
Волинська ОДТРК, м. Луцьк
"Волинь моя"
3
Державна організація "Вінницька ОДТРК "ВІНТЕРА", м. Вінниця
"В ефірі Вінницька обласна державна телерадіокомпанія ВІНТЕРА"
4
Державна організація "Київська державна регіональна телерадіокомпанія", м. Київ
"Радіо "Голос Києва"
5
Державна організація Луганська ОДТРК, м. Луганськ
"Говорить Луганське обласне радіо", "Пульс"
6
Дніпропетровська ОДТРК, м. Дніпропетровськ
"В ефірі Дніпропетровське обласне радіо", "Другий канал обласного радіо"
7
Донецька ОДТРК, м. Донецьк
"Говорить Донецьк! В ефірі обласне радіо"
8
Дочірнє підприємство "ТРК "Центр", м. Сімферополь
"Лидер FM" (комбіноване)
9
ДТРК "Крим", м. Сімферополь
"Радіо Крим"
10
Житомирська ОДТРК, м. Житомир
"Говорить Житомирське обласне радіо", "Житомирська хвиля"
11
Закарпатська ОДТРК, м. Ужгород
"FM Тиса", інструментальне виконання приспіву пісні "Верховино, мати моя", автор М. Машкін
12
Запорізька ОДТРК, м. Запоріжжя
"Радіо Запоріжжя - FM"
13
Івано-Франківська ОДТРК "КАРПАТИ", м. Івано-Франківськ
інструментальний фрагмент пісні "Верховино, світку наш"
14
Кіровоградська ОДТРК, м. Кіровоград
Радіо "Скіфія- Центр"
15
Львівська ОДТРК, м. Львів
"Львівське радіо"
16
Миколаївська ОДТРК, м. Миколаїв
музичний фрагмент пісні "Місто над Бугом", "Радіоканал Миколаїв"
17
Одеська ОДТРК, м. Одеса
фрагмент пісні І. Дунаєвського "Пісня про Одесу"
18
Полтавська ОДТРК "ЛТАВА", м. Полтава
"Ваша хвиля", музичний фрагмент "Полтавського вальсу", композитор Пантелеймон Маліненко, "Над полтавським краєм білі голуби..."
19
ПП "Компанія "Нова хвиля", м. Київ
"Радио Шарманка"
20
ПП "ТРК "Західна Столиця", м. Львів
"Західна Столиця"
21
ПП фірма "Лямін", м. Київ
"Радіо РОКС-Україна"
22
ПрАТ "Студія "Європозитив", м. Київ
"EUROPA PLUS"
23
Рівненська ОДТРК, м. Рівне
"Рівне ФМ", музичний фрагмент з пісні "Очерет мені був за колиску"
24
Сумська ОДТРК, м. Суми
"Слобода-FM", "Радіо Сумщини", "Говорять Суми"
25
Тернопільська ОДТРК, м. Тернопіль
"Радіо Лад", фрагмент мелодії української народної пісні "Чом, чом, земле моя?"
26
ТОВ "Євромюзік", м. Київ
"Радио Шансон"
27
ТОВ "Мюзік радіо", м. Київ
"Легкое и спокойное радио RELAX"
28
ТОВ "Раді.О", м. Одеса
"Просто Радіо"
29
ТОВ "Радіо FM", м. Донецьк
"Радіо РОКС-Україна"
30
ТОВ "Радіо Тернопіль", м. Київ
"Радіо Мелодія"
31
ТОВ "Радіо Шарманка", м. Київ
"Радіо Шарманка"
32
ТОВ "Радіостанція "Великий Луг", м. Запоріжжя
"Радіо 24"
33
ТОВ "РК "Ностальжі", м. Запоріжжя
"Радіо Мелодія", "KISS FM"
34
ТОВ "Студія Артекс", м. Сімферополь
"Транс-М-Радіо"
35
ТОВ "ТРК "52 канал", м. Одеса
"Моє радіо 103,8 ФМ"
36
ТОВ "ТРК "Аккерман", м. Білгород-Дністровський
"Аккерман FM", "Балта FM", "Любашівка FM", "Миколаївка FM", "Саврань FM"
37
ТОВ "ТРК "Галичина", м. Львів
"FM Галичина"
38
ТОВ "ТРК "Град", м. Іллічівськ
"FM 1 перше радіо"
39
ТОВ "ТРК "ІФ Медіа-Груп", м. Київ
"Радіо Марія"
40
ТОВ "ТРК "Класик Радіо", м. Київ
"Радіо РОКС - Україна"
41
ТОВ "ТРК "Контакт", м. Запоріжжя
"Радио Шансон"
42
ТОВ "ТРК "Львівська хвиля", м. Львів
"Львівська хвиля - радіо нашого міста"
43
ТОВ "ТРК "Нота", м. Харків
"Best FM"
44
ТОВ "ТРК "Пілот-Україна", м. Одеса
"Радіо Next"
45
ТОВ "ТРК "Шансон", м. Київ
"Радио Шансон"
46
ТОВ Незалежна ТРК "ІРТА", м. Луганськ
"Ірта"
47
ТОВ ТРК "АРТА ПЛЮС", м. Донецьк
"Радио "Класс"
48
ТОВ "ТРК "Даяна Мастер", м. Донецьк
"KISS FM"
49
ТОВ "ТРК Праймедіа", м. Львів
"Радіо 24"
50
ТОВ "ТРК "Радіо - Санна", м. Одеса
"Просто Радіо", "Гумор та пісні"
51
ТОВ фірма "Волинь", м. Київ
"Радіо Next"
52
Харківська ОДТРК, м. Харків
"Говорить Харків", музичний фрагмент пісні Марка Кармівського "Пісня про Харків"
53
Херсонська ОДТРК "Скіфія", м. Херсон
"Говорить радіо "Таврія", "Говорить Херсон. На першому національному працює обласне радіо"
54
Хмельницька ОДТРК "Поділля-центр", м. Хмельницький
"Радіо "Поділля - Центр", "Говорить Хмельницький"
55
Черкаська ОДТРК, м. Черкаси
"Рось-Радіо"
56
Чернівецька ОДТРК, м. Чернівці
музичний твір "Позивні радіостанції "Буковина", фрагмент пісні Левка Дудківського "Краю мій, край"
57
Чернігівська ОДТРК, м. Чернігів
голосова аудіозаставка на мотив української народної пісні "Стоїть гора високая"
{Додаток 3 виключено на підставі Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 2561 від 26.12.2012}
РІШЕННЯ
01.12.2010 № 1684
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 грудня 2010 р.
за № 1294/18589
Про затвердження Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору
Національна рада, керуючись статтями 21, 22 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", статтями 15, 17 Закону України "Про національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", ВИРІШИЛА:
1. Затвердити План розвитку національного телерадіоінформаційного простору, що додається.
2. Управлінню правового забезпечення подати це рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Відділу зв'язків із ЗМІ та громадськістю оприлюднити це рішення в засобах масової інформації.
4. Визнати таким, що втратило чинність, рішення Національної ради від 09.11.2006 № 904 "Про затвердження Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору".
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на голову Національної ради В.Манжосова.
6. Це рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Голова Національної ради
В. Манжосов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної ради
України з питань телебачення
і радіомовлення
01.12.2010 № 1684
(у редакції рішення
Національної ради України
з питань телебачення
і радіомовлення
14.12.2011 № 2874)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 грудня 2010 р.
за № 1294/18589
План
розвитку національного телерадіоінформаційного простору
I. Загальні положення
1.1. Цей План розвитку, розроблений відповідно до статей 21, 22, 23 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”, є основою для прийняття Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення рішень щодо створення та розвитку каналів мовлення та телемереж, які передбачають використання радіочастотного ресурсу України, визначення конкурсних умов та оголошення конкурсів на отримання ліцензій на мовлення, визначення умов ліцензій на мовлення, яке ліцензується за реєстраційним принципом.
1.2. План розвитку визначає порядок розширення каналів, мереж мовлення, телемереж та багатоканальних телемереж.
1.3. План розвитку переглядається не рідше одного разу на рік за результатами звіту Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
II. План використання радіочастотного ресурсу, виділеного для телебачення і радіомовлення
1. Загальна характеристика телерадіоінформаційного простору України
1.1. Нормативно-правовими актами з питань використання радіочастотного ресурсу України, зокрема, є:
Закони України “Про телебачення і радіомовлення”, “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення”, “Про радіочастотний ресурс України”, „Про телекомунікації”;
Державна програма впровадження цифрового телерадіомовлення, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2008 № 1085;
нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України;
нормативно-правові акти Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
У цьому Плані розвитку терміни вживаються у значеннях, визначених у Законах України „Про телебачення і радіомовлення”, „Про телекомунікації”, „Про радіочастотний ресурс України”.
1.2. Відповідно до частини четвертої статті 23 Закону України “Про телебачення і радіомовлення” визначені такі територіальні категорії мовлення та територіальні категорії каналів мовлення, які отримали відповідні ліцензії на мовлення:
загальнонаціональні (додаток 1);
регіональні (додаток 2);
місцеві;
{Абзац четвертий пункту 1.2 глави 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 2561 від 26.12.2012}
закордонні.
{Пункт 1.2 глави 1 розділу II доповнено новим абзацом згідно з Рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 2561 від 26.12.2012}
1.3. Використання радіочастотного ресурсу України, виділеного для потреб телебачення і радіомовлення, здійснюється відповідно до Плану використання радіочастотного ресурсу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2006 № 815 (далі - План використання радіочастотного ресурсу).
1.4. Радіотехнології, що використовуються в Україні для цілей телерадіомовлення, згідно з Планом використання радіочастотного ресурсу включають аналогове звукове мовлення, аналогове телевізійне мовлення, цифрове наземне телевізійне мовлення, супутникове радіомовлення та багатоканальне наземне телерадіомовлення.
1.5. Аналогове звукове мовлення реалізується у діапазонах частот довгих, середніх та коротких хвиль, а також ультракоротких хвиль нижнього та верхнього піддіапазонів.
1.6. Впровадження цифрового телемовлення передбачає перехідний період, коли одночасно будуть працювати аналогові та цифрові станції. Після завершення перехідного періоду мовлення здійснюватиметься виключно у цифровому форматі.
1.7. Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення забезпечується реалізація заходів із переходу до запровадження цифрових стандартів розповсюдження телерадіопрограм, надання програмних послуг, використання новітніх технологій та підвищення технічної якості мовлення.
2. Принципи та умови користування радіочастотним ресурсом України
2.1. Визначення можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для потреб телерадіомовлення здійснюються за замовленням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення відповідно до вимог законодавства про телекомунікації та радіочастотний ресурс на підставі Плану використання радіочастотного ресурсу.
2.2. Телерадіоорганізація, яка має на меті створення нового каналу мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, подає до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення пропозиції зі створення нового проекту мовлення, які включають у себе програмно-економічне обґрунтування, перелік технічних характеристик радіоелектронного засобу мовлення за формою, наведеною у додатках 8 - 11 до Порядку надання висновків щодо електромагнітної сумісності та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв, затвердженого рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, від 01 листопада 2012 року № 559, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 січня 2013 року за № 57/22589, та згоду власника висотної споруди на встановлення технічного засобу мовлення.
2.3. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення після розгляду зазначених пропозицій телерадіоорганізацій приймає рішення про замовлення розроблення висновків щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для потреб телерадіомовлення.
2.4. Можливість та умови користування частотним ресурсом визначаються відповідним висновками щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для потреб телерадіомовлення в порядку, визначеному Законом України “Про радіочастотний ресурс України”.
2.5. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення здійснює розбудову мереж мовлення шляхом ліцензування окремих видів мовлення. Ліцензування окремих видів мовлення відбувається на конкурсних засадах (за результатами відкритих конкурсів) або без конкурсів (за заявковим принципом) відповідно до вимог Закону України „Про телебачення і радіомовлення”.
2.6. Видача ліцензії Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення на ефірне мовлення та багатоканальне мовлення з використанням радіочастотного ресурсу для потреб телерадіомовлення здійснюється за результатами відкритих конкурсів. Конкурс на отримання ліцензії ініціюється, оголошується і проводиться Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення відповідно до вимог статті 25 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”. Конкурсні умови визначаються Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.
2.7. Під час оголошення конкурсу на отримання ліцензії на багатоканальне мовлення з використанням радіочастного ресурсу в цифрових телемережах для місцевої або регіональної категорій мовлення Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення може розширити перелік критеріїв за умови їх публічного оголошення.
2.8. З метою збереження цілісності мережі теле- та радіомовлення загальнонаціональних та регіональних каналів мовлення та програмного наповнення додаткові частоти/канали або додатковий час мовлення, отримані на конкурсних засадах, заносяться до раніше виданих Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення ліцензій на мовлення.
2.9. У зв’язку з переходом до 2015 року від аналогового до цифрового формату телемовлення, відповідно до Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору за видачу або продовження строку дії ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, визначення розміру плати за переоформлення ліцензії та видачу дубліката ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 412, у разі продовження строку дії ліцензії на аналогове ефірне мовлення розмір ліцензійного збору за продовження строку дії такої ліцензії зменшується на 70 %.
2.10. Ліцензування мовлення місцевої категорії мовлення відбувається в обсягах часу, який забезпечується фінансово-економічними та професійно-технічними можливостями місцевих телерадіомовників, для ефективного використання радіочастотного ресурсу та вільного часу мовлення на каналах. Граничний обсяг мовлення для створення місцевого каналу мовлення визначається конкурсними умовами.
2.11. З метою визначення фактичної території розповсюдження програм ліцензіат надає до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення виміри напруженості електромагнітного поля або карти покриття, згідно з якими вносяться відповідні зміни до ліцензії, у тому числі на підставі інформації щодо фактичної експлуатації радіоелектронного засобу зазначеної ліцензіатом у заяві про переоформлення ліцензії.
2.12. Ліцензування провайдерів програмної послуги в багатоканальних ефірних телемережах (у тому числі з використанням технологій типу “Телесело”, “МІТРІС”, “ММDS”, цифрових мультиплексів) здійснюється відповідно до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” та Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги, затвердженого рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 28.12.2011 № 2979, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.03.2012 за № 351/20664.
2.13. Подальший розвиток ефірних багатоканальних телемереж з використанням технології типу “МІТРІС” не здійснюється у разі створення завад земним станціям супутникового мовлення, що підтверджується висновками щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для потреб телерадіомовлення в порядку, визначеному Законом України “Про радіочастотний ресурс України”, відповідно до Плану використання радіочастотного ресурсу.
2.14. У разі створення багатоканальної ефірної телемережі (у тому числі з використанням технологій типу “Телесело”, “МІТРІС”, цифрових мультиплексів) Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення звертається до суб’єктів господарювання з пропозицією стосовно надання протягом визначеного строку пропозицій щодо технічної розробки мережі мовлення.
2.15. Суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії провайдера програмної послуги з використанням технології типу “МІТРІС”, за допомогою радіозв’язку у розподільчих системах надають програмну послугу шляхом ретрансляції телерадіопрограм відповідно до Закону України “Про телебачення і радіомовлення”.
2.16. Використання без отримання дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів мовлення та/або випромінювальних пристроїв здійснюється відповідно до Переліку радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, для експлуатації яких не потрібні дозволи на експлуатацію, затвердженого рішенням Національної комісії з питань регулювання зв’язку від 06.09.2007 № 914, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.11.2007 за № 1297/14564.
2.17. Додаткове впровадження радіоелектронних засобів мовлення та/або випромінювальних пристроїв для підвищення якості приймання сигналу виключно в межах територій розташування (прийому) багатоканальних ефірних телемереж здійснюється за замовленням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з подальшим внесенням їх місцезнаходження до переліку передавачів у додаток до ліцензії.
2.18. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення до введення в експлуатацію вітчизняного супутникового ретранслятора з метою вирішення технологічних, правових, організаційних питань впровадження супутникового мовлення з використанням Національної супутникової системи зв’язку та мовлення визначає спільно з:
Державним космічним агентством України план заходів щодо параметрів Національної супутникової системи зв’язку та мовлення, а також характеристик частотно-орбітального ресурсу, який планується для цілей телерадіомовлення;
Державним комітетом телебачення і радіомовлення України та іншими заінтересованими органами потребу у використанні потужностей Національної супутникової системи зв’язку та мовлення та Супутникової розподільчої мережі інформаційного забезпечення для цілей телерадіомовлення.
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення формує наукове та правове обґрунтування щодо залучення телерадіоорганізацій усіх форм власності до використання частотно-орбітального ресурсу, призначеного для цілей телерадіомовлення.
2.19. Надання телекомунікаційних послуг на території України є виключним правом юридичних осіб, розташованих на території України, які зареєстровані відповідно до законодавства України, та/або фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності з постійним місцем проживання на території України відповідно до частини другої статті 6 Закону України „Про телекомунікації”.
2.20. У ліцензії на супутникове мовлення зазначаються технічні параметри супутникового каналу мовлення, визначені умовами договору з оператором телекомунікацій та оператором супутникового ретранслятора.
3. Порядок впровадження цифрового телемовлення
3.1. З метою розповсюдження 32 телепрограм для публічного приймання без абонентної плати створена загальнонаціональна мережа цифрового телемовлення в стандарті DVB-Т2 (MPEG-4), що складається з чотирьох цифрових багатоканальних телемереж МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 (далі - цифрові Телемережі).
3.2. Встановлюються такі етапи впровадження цифрового мовлення:
I етап – розбудова цифрових Телемереж (виконано);
ІІ етап - одночасне мовлення на цифрових Телемережах та мережі аналогового наземного мовлення. Забезпечення населення пристроями для прийому телепрограм у цифровому форматі (2012-2014 роки);
ІІІ етап - приймання Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення пропозицій від ліцензіатів щодо вимкнення засобів аналогового наземного телемовлення (І квартал 2014 року), підготовка плану поетапного вимкнення засобів аналогового наземного телемовлення із залученням органів державної влади (за згодою) на підставі наданих ліцензіатами пропозицій з урахуванням рівня забезпечення населення перетворювачами цифрового сигналу (ІІ, ІІІ квартали 2014 року), вивільнення радіочастотного ресурсу;
IV етап - розбудова багатоканальних телемереж МХ-4, МХ-7, МХ-6, МХ-8 (2014-2015 роки);
V етап - повний перехід від аналогового до цифрового формату телемовлення на всій території держави (2015 рік).
3.3. Унаслідок перевантаження радіочастотного ресурсу, передбаченого для впровадження цифрових Телемереж, діючими радіоелектронними засобами аналогового мовлення та радіоелектронними засобами мовлення інших служб спеціальних та загальних користувачів радіочастотне планування цифрових Телемереж здійснюється для комбінованого варіанта розбудови, який поєднує використання одночастотних синхронних мереж та частотних присвоєнь для окремих передавачів цифрового наземного телевізійного мовлення.
3.4. У разі прийняття Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення рішення про використання (за згодою ліцензіата) телевізійного каналу (частоти) з метою розбудови цифрової багатоканальної телемережі, задіяного в діючій телемережі аналогового ефірного мовлення телекомпанії-ліцензіата, відповідно до підпункту „в” частини третьої статті 35 Закону України „Про телебачення і радіомовлення” ліцензія на мовлення ліцензіата переоформлюється.
3.5. Вимоги Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо розбудови цифрових Телемереж можуть коригуватися під час фактичної розбудови мережі мовлення.
3.6. У разі наявності у цифрових Телемережах вільного ресурсу, не задіяного для потреб телемовлення згідно з пунктом 3.1 цієї глави, провайдер програмної послуги цих мереж має право надавати програмні послуги за умови внесення відповідних змін до ліцензій.
3.7. Відповідно до вимог статті 23 Закону України “Про телебачення і радіомовлення” цифрове мовлення з використанням радіочастотного ресурсу України ліцензується як багатоканальне мовлення на конкурсних засадах.
3.8. Конкурс на отримання ліцензії на мовлення з використанням вільних каналів мовлення у цифрових Телемережах оголошується згідно з рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
3.9. Перехід телевізійних технологій, запроваджених на вторинній основі для розвитку наземного ефірного телебачення у діапазоні 470-862 МГц (“Телесело”), на цифрові стандарти мовлення здійснюється після завершення V етапу впровадження цифрового мовлення.
3.10. Створення малопотужних багатоканальних телемереж для місцевого мовлення для забезпечення цифровим мовленням віддалених регіонів, сільської місцевості відбувається після завершення планування мультиплексів згідно з Планом “Женева-2006”, за умови наявності висновків Державного підприємства “Український державний центр радіочастот” згідно із пунктом 7 частини третьої статті 16 Закону України “Про радіочастотний ресурс України”.
3.11. Повний перехід наземного ефірного телемовлення від аналогового до цифрового стандарту планується до 17 червня 2015 року.
3.12. Враховуючи важливу соціальну складову процесу переходу України на цифрове мовлення, усі ліцензіати цифрових Телемереж зобов'язані протягом 2014 року брати участь в інформуванні населення про перехід країни на цифровий стандарт мовлення, щодня безкоштовно транслюючи у своїй програмі інформаційні ролики провайдера програмної послуги цифрових Телемереж щодо особливостей прийому сигналу багатоканальних телемереж МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 в обсязі 5 хвилин, у тому числі - 30 % у прайм-тайм. Графік розміщення інформаційних роликів розробляється за домовленістю з телерадіоорганізацією та провайдером.
ІІI. Основні вимоги щодо змістовного наповнення та співвідношення форматів мовлення у кожному з територіальних сегментів телерадіоінформаційного простору
1. Критерії формування програмної концепції мовлення
1.1. У зв’язку з обмеженістю частотного ресурсу, який використовують ефірні мовники, всі телерадіоорганізації мають виконувати зобов'язання щодо концепції мовлення, затвердженої ліцензією.
1.2. Мовлення телерадіокомпаній складають програми і передачі різного жанрового спрямування: інформаційно-аналітичні і публіцистичні, культурно-мистецькі, науково-просвітницькі, розважально-музичні та дитячі.
1.3. У телерадіомовленні формат визначається за переважною більшістю (за обсягом) програм і передач різного жанрового спрямування, стилем та жанром музики, що переважає в ефірі.
1.4. Форматами телевізійного мовлення є інформаційний, культурологічний, просвітницький, розважальний, дитячий, інформаційно-розважальний, розважально-інформаційний, інформаційно-просвітницький, інформаційно-культурологічний тощо.
1.5. Згідно з чинним законодавством телерадіоорганізації можуть змінювати формат мовлення тільки шляхом подання до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення заяви на переоформлення ліцензії, яка розглядається в установленому порядку.
1.6. Вживання мов в ефірі теле- і радіокомпаній відбувається з урахуванням статті 10 Закону України “Про телебачення і радіомовлення” та положень Європейської хартії регіональних мов або мов меншин”;
{Пункт 1.7 глави 1 розділу III виключено на підставі Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 2561 від 26.12.2012}
2. Забезпечення збалансованим різноформатним мовленням кожного з територіальних сегментів телерадіоінформаційного простору
2.1. Формулювання вимог щодо змістовного наповнення та співвідношення форматів мовлення у кожному з територіальних сегментів телерадіоінформаційного простору Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення здійснюється відповідно до статті 4 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”.
2.2. Для реалізації завдань Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення планує та контролює змістовне наповнення і співвідношення форматів мовлення у кожному з територіальних сегментів телерадіоінформаційного простору. З метою забезпечення збалансованим різноформатним мовленням кожного з територіальних сегментів телерадіоінформаційного простору Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення контролює під час ліцензування телерадіокомпаній присутність у кожному регіоні мовлення з наповненням різного тематичного і жанрового спрямування. Принцип дотримання збалансованості різноформатного мовлення та наявність знижок, застосованих при нарахуванні ліцензійного збору, враховуються під час розгляду Національною радою питання щодо можливості і доцільності внесення змін до програмних концепцій телерадіокомпаній у разі надходження від них відповідних заяв.
2.3. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення відповідно до чинного законодавства застосовує знижки при нарахуванні ліцензійного збору телерадіоорганізаціям, зменшує або збільшує його розмір згідно із Методикою розрахунків розмірів ліцензійного збору за видачу або продовження строку дії ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, визначення розміру плати за переоформлення ліцензії та видачу дубліката ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 412.
2.4. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення здійснює нагляд за діяльністю телерадіоорганізацій щодо дотримання форматів мовлення, зазначених у ліцензії. З метою забезпечення виконання телерадіоорганізаціями багатоканального, ефірного теле- і радіомовлення, супутникового, проводового та кабельного мовлення програмної концепції і ліцензійних зобов’язань Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення рекомендує телерадіоорганізаціям утриматись від внесення змін до ліцензій у частині програмної концепції протягом року з дня отримання ними ліцензії на мовлення.
2.5. Внесення змін до програмної концепції мовлення здійснюється відповідно до вимог Закону України „Про телебачення і радіомовлення”.
2.6. Для забезпечення засобами телерадіомовлення культурних та інформаційних потреб громадян Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення враховує наявність у кожному з територіальних сегментів телерадіоінформаційного простору якісного змістовного наповнення та різноманітних форматів мовлення.
2.7. У процесі розбудови каналів мовлення та ліцензування надається перевага телерадіоорганізаціям, які виробляють та поширюють соціально важливі програми (інформаційні, соціально-політичні, дитячі тощо), програми власного та вітчизняного виробництва, задовольняють інформаційні потреби національних меншин та забезпечують свободу слова. Одним із визначальних факторів є наявність в ефірі програм власного та вітчизняного виробництва.
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення сприяє розвитку суспільного, громадського, освітнього, культурологічного мовлення.
3. Принципи добору (пакетування) програм провайдерами програмної послуги, придбаних для ретрансляції в телемережах (окрім цифрових Телемереж)
3.1. З метою реалізації частини першої статті 4 Закону України “Про телебачення і радіомовлення” провайдер програмної послуги зобов’язаний забезпечити усім абонентам можливість отримання програм універсальної програмної послуги (окрім провайдерів програмної послуги супутникових платформ за технологією DTH, типу “МІТРІС”, “ММDS”), а також доступ до програм і передач вітчизняного виробництва.
3.2. Загальна концепція добору пакетування (переліку) програм, придбаних для ретрансляції, складається з переліку програм, що входять до складу універсальної програмної послуги (у разі її наявності), та переліку програм інших мовників (супутникове або кабельне мовлення), у тому числі програм іноземних телерадіоорганізацій, зміст яких відповідає чинному законодавству.
3.3. У переліку програм зазначаються канал прийому, канал ретрансляції, програма, умови розповсюдження для кожної із програм, номер і дата документа, що підтверджують придбання та право на розповсюдження (ретрансляцію) програм іншого мовника.
3.4. Загальна концепція добору пакетування (переліку) програм для ретрансляції має відповідати вимогам пунктів 3.7, 3.8 цієї глави.
3.5. Для розповсюдження програм універсальної програмної послуги провайдер програмної послуги не зобов’язаний укладати договори з відповідними телерадіоорганізаціями.
3.6. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення з урахуванням положень частини першої статті 4 Закону України „Про телебачення і радіомовлення” рекомендує суб’єктам господарювання включати до складу загальної концепції добору програм не менше 50% програм вітчизняних мовників.
Національна рада при нарахуванні ліцензійного збору провайдера програмної послуги може збільшувати його розмір згідно із Методикою розрахунків розмірів ліцензійного збору за видачу або продовження строку дії ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, визначення розміру плати за переоформлення ліцензії та видачу дубліката ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 412.
3.7. Формування загальної концепції добору програм провайдерів програмної послуги здійснюється відповідно до правил формування програмної послуги в пакетах програм провайдера програмної послуги, затверджених рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
3.8. Розміщення програм провайдерами програмної послуги здійснюється в такій послідовності:
універсальна програмна послуга (індивідуально для кожного населеного пункту);
програми державного підприємства “Парламентський телеканал “Рада”;
програми вітчизняних телеорганізацій, які отримали ліцензії на супутникове мовлення, та програми телеорганізацій, які отримали ліцензії на кабельне мовлення у відповідній мережі мовлення (індивідуально для кожного населеного пункту);
іноземні програми країн, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення, та програми країн, зміст яких адаптовано до вимог вітчизняного законодавства та відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і ретрансляція яких на території України не обмежується згідно з частиною першою статті 42 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”. Зміст іноземної програми має відповідати вимогам чинного законодавства.
{Пункт 3.9 глави 3 розділу III виключено на підставі Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 2338 від 11.12.2013}
{Пункт 3.10 глави 3 розділу III виключено на підставі Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 2338 від 11.12.2013}
Додаток 1
до Плану розвитку національного
телерадіоінформаційного простору
(пункт 1.2 розділу ІІ)
Загальнонаціональні ефірні телевізійні канали
№ з/п
Суб’єкт інформаційної діяльності
Логотип каналу
1
Національна телекомпанія України, м. Київ
"Перший"
2
ТОВ "ТРК "ЕРА", м. Київ
"Ера"
3
ТРК "Студія "1+1" у формі ТОВ, м. Київ
"1+1"
4
ПрАТ "Телеканал "Інтер", м. Київ
"ІНТЕР"
5
ТОВ "МКТ "ICTV", м. Київ
"зірка ICTV"
6
ТОВ "Новий канал", м. Київ
"Н"
7
ТОВ "ТРК "Україна", м. Донецьк
"Україна"
8
ТОВ "ТРК "Україна", м. Донецьк
"КіноТочка"
9
ТОВ "ТРК "Україна", м. Донецьк
"НЛО.TV"
10
ПрАТ "Міжнародний Медіа Центр-СТБ", м. Київ
"С – Можливо все!"
11
ПрАТ "ТК "ТЕТ", м. Київ
"ТЕТ"
12
ТОВ "Телестудія "Служба інформації", м. Київ
"НТН"
13
ТОВ "Телеодин", м. Київ
"М1"
14
ТОВ "ТРК "Експрес-Інформ", м. Київ
"5 канал чесних новин"
15
Підприємство з іноземними інвестиціями у формі ТОВ "ТРК "НБМ", м. Київ
"5"
16
ТОВ "ТРО "Мульті Медіа Сервіс", м. Київ
"К1"
17
ТОВ "Телеканал "Тоніс", м. Київ
"tonis"
18
ТОВ "ТРК "Кіно ТВ", м. Київ
"Ентер-фільм"
19
ТОВ "Музичне телебачення", м. Київ
"ZOOM"
20
ТОВ "Телеканал "МЕГА", м. Київ
"М"
21
ТОВ "ТРК "Музика ТВ", м. Київ
"ПІКСЕЛЬ TV"
22
ТОВ "ТОТВЕЛЬД", м. Київ
"XSPORT"
23
ТОВ "Телеканал "К2", м. Київ
"К2"
24
ТОВ "РЄАЛ ІСТЕЙТ-ТВ", м. Київ
"2+2"
25
ТОВ "ТРК "Нові комунікації", м. Київ
"Dobro"
26
ТОВ "Голдберрі", м. Київ
"g"
27
ТОВ "ТРК "Погода ТБ", м. Київ
"BUSINESS"
28
ТОВ "Банківське телебачення", м. Київ
"БТБ"
29
ТОВ "КОРОНА САНРАЙС", м. Київ
"ВІНТАЖ ТВ"
30
ТОВ "АСПЕРА 2011", м. Київ
"ЕСКУЛАП- TV"
Загальнонаціональні канали ефірного радіомовлення
№ з/п
Суб’єкт інформаційної діяльності
Позивні
1
НРКУ (УР-1), м. Київ
"Українське радіо"
2
НРКУ (УР-2), м. Київ
"Українське радіо"
3
НРКУ (УР-3), м. Київ
"Українське радіо"
4
ТОВ "ТРК "НБМ-Радіо", м. Київ
"Ретро ФМ"
5
ТОВ "ТРК "Радіо-Ера", м. Київ
"Радіо-Ера ФМ", "Радіо Ера", "Ера ФМ"
6
ДП "Новий обрій", м. Київ
"Super Radio"
7
ТОВ "ТРК "Медіа Маркет", м. Київ
"Хіт ФМ"
8
ПрАТ "Наше радіо", м. Київ
"Наше радіо"
9
ТОВ "ТРО "Русское радио" - Україна", м. Київ
"Русское Радио"
10
ТОВ "ТРК "Клас", м. Київ
"Перець FM ", "Стильное"
11
ТОВ "ТРК "Радіо Кохання", м. Київ
"Радіо Мелодія"
12
ДП "ТРО "Довіра", м. Київ
"АВТОРАДІО"
13
ПАТ "ТРК "Люкс", м. Львів
"Люкс ФМ"
14
ПрАТ "РК "Гала", м. Київ
"Гала Радіо"
15
Українська корпорація телебачення і радіомовлення "ЮТАР", м. Київ
"KISS FM"
Додаток 2
до Плану розвитку національного
телерадіоінформаційного простору
(пункт 1.2 розділу ІІ)
Регіональні ефірні телевізійні канали
№ з/п
Суб’єкт інформаційної діяльності
Логотип
1
ДП "ТРК "Стерх" ТОВ "Природні інвестиції", м. Дніпропетровськ
"11 канал"
2
ПрАТ "ТРК "Люкс", м. Львів
"24"
3
ТОВ "Аріадна ТВ", м. Київ
ТОВ "АРІАДНА ТВ" емблема "112 УКРАЇНА"
4
ТОВ "Гравіс", м. Київ
"ПЛЮСПЛЮС"
5
ТОВ "Гравіс-Кіно", м. Київ
"2+2"
6
ТОВ " Лідер ТВ", м. Київ
ТОВ "ЛІДЕР ТВ" емблема "112 УКРАЇНА"
7
ТОВ "Новий формат ТВ", м. Київ
ТОВ "НОВИЙ ФОРМАТ ТВ" емблема "112 УКРАЇНА"
8
ТОВ " Партнер ТВ", м. Київ
ТОВ "ПАРТНЕР ТВ" емблема "112 УКРАЇНА"
9
ТОВ "ТВ Вибір", м. Київ
ТОВ "ТВ ВИБІР" емблема "112 УКРАЇНА"
10
Чернівецька ОДТРК, м. Чернівці
"БУКОВИНА"
11
ТОВ "ТРК "ТелеРадіоСвіт", м. Київ
"ТВі"
12
ТОВ "ТС "Астра-ТБ", м. Гірник Донецької області
"КРТ"
13
ДП "ТРК "Аверс" ВАТ "Корпорація "Аверс", м. Луцьк
"АВЕРС"
14
КП "Телерадіоагентство "Новий Чернігів" Чернігівської міської ради, м. Чернігів
одноголовий орел з мечем
15
ПрАТ "Телевізійна служба Дніпропетровська", м. Дніпропетровськ
"34"
16
ПП "Інформаційна студія "Полісся-TV", м. Луцьк
"?"
17
ПП "ТРК "РАІ", м. Бурштин
"РАІ"
18
ТОВ "TV-4", м. Тернопіль
"4tv"
19
ТОВ "Запорізька незалежна ТРК "ТВ-5", м. Запоріжжя
"ТВ-5"
20
ТОВ "Незалежна ТРК "ІРТА", м. Луганськ
"ІРТА"
21
ТОВ "ТРК "Відікон", м. Суми
"V" (Відікон)
22
ТОВ "ТРК "ІТВ", м. Сімферополь
"ИТВ"
23
ТОВ "Медіагрупп "ФМ", м. Сімферополь
"ТВ FM"
24
ТОВ "Чорноморська телерадіокомпанія", м. Сімферополь
стилізоване зображення сонця та хвилі
25
ДТРК Крим, м. Сімферополь
"КРЫМ"
26
Міське комунальне підприємство інформаційно-телевізійне агентство "ВІТА", м. Вінниця
дві динамічні назви VITATV ВІТАТБ
27
ТОВ "ТРК "Україна", м. Донецьк
"ДОНБАС"
28
ПрАТ "Медіагруп нові проекти", м. Краматорськ
стилізоване зображення "ВПТВ"
29
ДП ТРК "Мукачево ("М-студіо")" виробничо-комерційного ТОВ "Продюсер", м. Мукачеве
"МS"
30
ПМП "ТРК "ДАНІО", с. Баранинці Ужгородського району
"Даніо"
31
ТОВ "ТРК "Регіональна телевізійна система", м. Луганськ
"ЛОТv24"
32
ТОВ "Коледж преси та телебачення", м. Миколаїв
"ТАК ТV"
33
ТОВ "ТРК "Град", м. Іллічівськ
"ГРАД"
34
ПрАТ "Інформаційне агентство "Репортер", м. Одеса
"РЕПОРТЕР"
35
ТОВ "ТРК ОНЮА "Академія", м. Одеса
"АКАДЕМІЯ"
36
ТОВ "ТРК "Академ-ТV", м. Суми
"ATv"
37
Чернігівська ОДТРК, м. Чернігів
"Чернігівська ОДТРК - Сівер-Центр"
38
ТОВ "ТРК "ВІККА", м. Черкаси
"ВІККА"
39
ДО "Вінницька ОДТРК "ВІНТЕРА", м. Вінниця
"ВДТ"
40
Волинська ОДТРК, м. Луцьк
"ВТ"
41
Дніпропетровська ОДТРК, м. Дніпропетровськ
"Д"
42
Донецька ОДТРК, м. Донецьк
"27 канал"
43
Житомирська ОДТРК, м. Житомир
стилізоване зображення колосу
44
Закарпатська ОДТРК, м. Ужгород
"m 1" ("Тиса один")
45
Запорізька ОДТРК, м. Запоріжжя
"Запоріжжя"
46
Івано-Франківська ОДТРК "КАРПАТИ", м. Івано-Франківськ
"ОДТРК Івано- Франківськ"
47
Івано-Франківське обласне телебачення "Галичина", м. Івано-Франківськ
"Галка в короні з печатки Ярослава Осмомисла"
48
Державна організація "Київська державна регіональна ТРК", м. Київ
"ЦК"
49
Кіровоградська ОДТРК, м. Кіровоград
стилізована літера "К"
50
Державна організація Луганська ОДТРК, м. Луганськ
"ЛОТ"
51
Львівська ОДТРК, м. Львів
"трк ЛЬВІВ"
52
Миколаївська ОДТРК, м. Миколаїв
"ТМ"
53
Одеська ОДТРК, м. Одеса
зображення вітрила
54
Державна організація "Полтавська ОДТРК "Лтава", м. Полтава
"Лтава"
55
Рівненська ОДТРК, м. Рівне
"РТБ"
56
Сумська ОДТРК, м. Суми
"Р" "Т" "С" (перші літери від слів "Регіональне Телебачення Сумщини")
57
Тернопільська ОДТРК, м. Тернопіль
"ТТБ"
58
Харківська ОДТРК, м. Харків
"ОТБ"
59
Херсонська ОДТРК "Скіфія", м. Херсон
"Скіфія"
60
Хмельницька ОДТРК "Поділля-Центр", м. Хмельницький
"Поділля-Центр"
61
Черкаська ОДТРК, м. Черкаси
"Рось"
62
Виробниче МП "Горизонт", м. Первомайський Харківської області
"ГОРИЗОНТ-TV"
63
ТОВ ТРК "Міст ТБ", м. Львів
"ZIK"
64
Обласна асоціація "Вінницька громадська ТРК "Вінниччина", м. Вінниця
стилізована літера "В" на білому фоні та напис "Вінниччина"
65
ТОВ "Слово Волині", м. Луцьк
"СВ"
66
ТОВ "ТРК "Рівне 1", м. Рівне
"Рівне 1"
67
ТОВ "Редакція газети "Україна - Центр", м. Кіровоград
зображення представлене сплетінням літер латиниці "С" зеленого кольору та "U" білого кольору
68
ТОВ "Телевізійні кабельні мережі "Всесвіт", м. Первомайськ Миколаївської області
"Твій Всесвіт"
69
ТОВ "Чернівецький промінь", м. Чернівці
"ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ПРОМІНЬ (КОМБІНОВАНЕ)"
70
Державна організація "Новгород-Сіверська регіональна державна ТРК "Сіверська", м. Новгород-Сіверський Чернігівської області
"ТС"
71
ДП "Дитяче телевізійне агентство", м. Хмельницький
"33 канал"
72
КП "ТРК "Март", м. Миколаїв
"МАРТ"
73
ТОВ "Місто ТБ", м. Чернівці
"Місто ТБ"
74
ТОВ "Скіф-2", м. Костянтинівка Донецької області
перевернута літера "С"
75
Обласне об’єднання "Луганське кабельне телебачення", м. Луганськ
"ЛКТ"
76
ТОВ "ТРК "Херсон Плюс", м. Херсон
"Херсон Плюс"
Регіональні ефірні канали радіомовлення
№ з/п
Суб’єкт інформаційної діяльності
Позивні
1
ТОВ "ТРК Онікс", м. Харків
"ПЕРЕЦЬ FM"
2
Волинська ОДТРК, м. Луцьк
"Волинь моя"
3
Державна організація "Вінницька ОДТРК "ВІНТЕРА", м. Вінниця
"В ефірі Вінницька обласна державна телерадіокомпанія ВІНТЕРА"
4
Державна організація "Київська державна регіональна телерадіокомпанія", м. Київ
"Радіо "Голос Києва"
5
Державна організація Луганська ОДТРК, м. Луганськ
"Говорить Луганське обласне радіо", "Пульс"
6
Дніпропетровська ОДТРК, м. Дніпропетровськ
"В ефірі Дніпропетровське обласне радіо", "Другий канал обласного радіо"
7
Донецька ОДТРК, м. Донецьк
"Говорить Донецьк! В ефірі обласне радіо"
8
Дочірнє підприємство "ТРК "Центр", м. Сімферополь
"Лидер FM" (комбіноване)
9
ДТРК "Крим", м. Сімферополь
"Радіо Крим"
10
Житомирська ОДТРК, м. Житомир
"Говорить Житомирське обласне радіо", "Житомирська хвиля"
11
Закарпатська ОДТРК, м. Ужгород
"FM Тиса", інструментальне виконання приспіву пісні "Верховино, мати моя", автор М. Машкін
12
Запорізька ОДТРК, м. Запоріжжя
"Радіо Запоріжжя - FM"
13
Івано-Франківська ОДТРК "КАРПАТИ", м. Івано-Франківськ
інструментальний фрагмент пісні "Верховино, світку наш"
14
Кіровоградська ОДТРК, м. Кіровоград
Радіо "Скіфія- Центр"
15
Львівська ОДТРК, м. Львів
"Львівське радіо"
16
Миколаївська ОДТРК, м. Миколаїв
музичний фрагмент пісні "Місто над Бугом", "Радіоканал Миколаїв"
17
Одеська ОДТРК, м. Одеса
фрагмент пісні І. Дунаєвського "Пісня про Одесу"
18
Полтавська ОДТРК "ЛТАВА", м. Полтава
"Ваша хвиля", музичний фрагмент "Полтавського вальсу", композитор Пантелеймон Маліненко, "Над полтавським краєм білі голуби..."
19
ПП "Компанія "Нова хвиля", м. Київ
"Радио Шарманка"
20
ПП "ТРК "Західна Столиця", м. Львів
"Західна Столиця"
21
ПП фірма "Лямін", м. Київ
"Радіо РОКС-Україна"
22
ПрАТ "Студія "Європозитив", м. Київ
"EUROPA PLUS"
23
Рівненська ОДТРК, м. Рівне
"Рівне ФМ", музичний фрагмент з пісні "Очерет мені був за колиску"
24
Сумська ОДТРК, м. Суми
"Слобода-FM", "Радіо Сумщини", "Говорять Суми"
25
Тернопільська ОДТРК, м. Тернопіль
"Радіо Лад", фрагмент мелодії української народної пісні "Чом, чом, земле моя?"
26
ТОВ "Євромюзік", м. Київ
"Радио Шансон"
27
ТОВ "Мюзік радіо", м. Київ
"Легкое и спокойное радио RELAX"
28
ТОВ "Раді.О", м. Одеса
"Просто Радіо"
29
ТОВ "Радіо FM", м. Донецьк
"Радіо РОКС-Україна"
30
ТОВ "Радіо Тернопіль", м. Київ
"Радіо Мелодія"
31
ТОВ "Радіо Шарманка", м. Київ
"Радіо Шарманка"
32
ТОВ "Радіостанція "Великий Луг", м. Запоріжжя
"Радіо 24"
33
ТОВ "РК "Ностальжі", м. Запоріжжя
"Радіо Мелодія", "KISS FM"
34
ТОВ "Студія Артекс", м. Сімферополь
"Транс-М-Радіо"
35
ТОВ "ТРК "52 канал", м. Одеса
"Моє радіо 103,8 ФМ"
36
ТОВ "ТРК "Аккерман", м. Білгород-Дністровський
"Аккерман FM", "Балта FM", "Любашівка FM", "Миколаївка FM", "Саврань FM"
37
ТОВ "ТРК "Галичина", м. Львів
"FM Галичина"
38
ТОВ "ТРК "Град", м. Іллічівськ
"FM 1 перше радіо"
39
ТОВ "ТРК "ІФ Медіа-Груп", м. Київ
"Радіо Марія"
40
ТОВ "ТРК "Класик Радіо", м. Київ
"Радіо РОКС - Україна"
41
ТОВ "ТРК "Контакт", м. Запоріжжя
"Радио Шансон"
42
ТОВ "ТРК "Львівська хвиля", м. Львів
"Львівська хвиля - радіо нашого міста"
43
ТОВ "ТРК "Нота", м. Харків
"Best FM"
44
ТОВ "ТРК "Пілот-Україна", м. Одеса
"Радіо Next"
45
ТОВ "ТРК "Шансон", м. Київ
"Радио Шансон"
46
ТОВ Незалежна ТРК "ІРТА", м. Луганськ
"Ірта"
47
ТОВ ТРК "АРТА ПЛЮС", м. Донецьк
"Радио "Класс"
48
ТОВ "ТРК "Даяна Мастер", м. Донецьк
"KISS FM"
49
ТОВ "ТРК Праймедіа", м. Львів
"Радіо 24"
50
ТОВ "ТРК "Радіо - Санна", м. Одеса
"Просто Радіо", "Гумор та пісні"
51
ТОВ фірма "Волинь", м. Київ
"Радіо Next"
52
Харківська ОДТРК, м. Харків
"Говорить Харків", музичний фрагмент пісні Марка Кармівського "Пісня про Харків"
53
Херсонська ОДТРК "Скіфія", м. Херсон
"Говорить радіо "Таврія", "Говорить Херсон. На першому національному працює обласне радіо"
54
Хмельницька ОДТРК "Поділля-центр", м. Хмельницький
"Радіо "Поділля - Центр", "Говорить Хмельницький"
55
Черкаська ОДТРК, м. Черкаси
"Рось-Радіо"
56
Чернівецька ОДТРК, м. Чернівці
музичний твір "Позивні радіостанції "Буковина", фрагмент пісні Левка Дудківського "Краю мій, край"
57
Чернігівська ОДТРК, м. Чернігів
голосова аудіозаставка на мотив української народної пісні "Стоїть гора високая"
{Додаток 3 виключено на підставі Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 2561 від 26.12.2012}